مهندسی شیمی طراحی فرایندهای صنایع نفت - مطالب آذر 1391


امروز :
مهندسی شیمی طراحی فرایندهای صنایع نفت

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 آذر 1391
اندوهت را به برگها بسپار
واپسین روزهای پاییزت بخیر برادر و خواهر چهارفصل منارسال توسط محمد اسکندری
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 آذر 1391
پانانیوز: محمدرضا نعمت زاده پدر صنعت پتروشیمی پس از 3.5 سال دوری از صنعت نفت بار دیگر به صنعت پتروشیمی بازگشت و پیش بینی می شود با استفاده از تجربیات این مدیر با سابقه سومین هاب پتروشیمی ایران شكل بگیرد.

به گزارش خبرنگار پانا نیوز، با گذشت بیش از سه سال از آخرین فعالیت نفتی محمدرضا نعمت زاده پدر صنعت نوین پتروشیمی ایران، این مدیر باسابقه صنعت نفت و پتروشیمی بار دیگر به خانه بازگشت.

بر این اساس صنعت پتروشیمی ایران از تجربیات بیش از 30 ساله محمدرضا نعمت زاده در پروژه انتقال اتان پارس جنوبی به بندر چابهار به عنوان یكی از هاب آینده پتروشیمی ایران بهره خواهد گرفت.

از این رو حدود 2 هفته گذشته هم نشستی با حضور تمامی مدیران و معاونان اسبق صنایع نفت، پتروشیمی و فعالان پیشكسوت این صنعت كارآفرین در تهران برگزار شد كه تمامی افراد حاضر در این نشست همچون اكبر تركان، عادل نژاد سلیم، غلامحسین نجابت و با تجربه هیا پتروشیمی از حضور نعمت زاده در این پروژه استقبال كرده اند.

با به این موضوع اشاره كرد كه اخیرا توافق نامه ای بین وزارت نفت و ساتا برای مطالعه و ساخت خط لوله اتان عسلویه به چابهار امضا شده است كه ساتا هم برای احداث این خط لوله از محمدرضا نعمت زاده دعوت به همكاری كرده است.

پیگیری های خبرنگار پانا نیوز حاكی از آن است كه مسئولان وزارت نفت و شركت ملی صنایع پتروشیمی هم به صورت غیر رسمی نسبت به حضور نعمت زاده در این طرح كلیدی صنعت پتروشیمی چراغ سبز نشان داده اند.

محمدرضا نعمت زاده اردیبهشت ماه سال 1388 و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دولت دهم و پس از 12 سال فعالیت در بخشهای مختلف وزارت نفت رسما از این وزارتخانه رفت.

محمدرضا نعمت زاده در طول 12 سال حضورش در صنعت نفت به ترتیب به عنوان مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی و معاون وزیر نفت (8سال)، مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و معاون وزیر نفت ( سه سال و نیم ) و مشاور ارشد وزیر نفت فعالیت‌هایی داشته است.

راه اندازی مجتمع‌های مختلف پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، بندرامام خمینی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، واگذاری پتروشیمی‌های اصفهان، خارگ، اراك، شیراز پیش از ابلاغ سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی، طراحی و ساخت خط لوله اتیلن غرب، راه‌اندازی سامانه هوشمند سوخت و عرضه بنزین از طریق كارت هوشمند، طراحی خط لوله نكا به بندر جاسك برای انتقال روزانه یك میلیون بشكه نفت خام تولید شده در كشورهای حاشیه دریای خزر، طراحی و ساخت 7 پالایشگاه جدید نفت خام، اجرای طرح‌های بهینه سازی و بهبود كیفیت در پالایشگاه‌های موجود نفت، راه اندازی عملیات بانكرینگ و سوخت رسانی به كشتی‌های عبوری در خلیج فارس و دریای عمان از جمله اقدامات نعمت زاده در صنعت نفت بوده است.

به گزارش پانا نیوز، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنایع در دولتهای اول و دوم اكبر هاشمی رفسنجانی بود. وی همچنین وزیر صنایع در كابینه شهید رجایی بوده‌است. معاونت وزارت نفت در امور پتروشیمی در كابینه‌های آقای خاتمی و معاونت وزارت نفت در امور پخش و پالایش را در كابینه احمدی نژاد به عهده داشته ‌است.طبقه بندی: خبر مهم نفت و پتروشیمی، 
ارسال توسط محمد اسکندری
موسسه فرهنگی آموزش علوی برای آشنایی با کتابهای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی علوی فصل یک تمامی درس های تخصصی را به صورت pdf برای علاقه مندان قرار داده که بنده هم لینک دانلود این کتابها رو براتون گذاشتم
خیلی خوبه که اول این pdf ها رو بخونید و بعدش تصمیم بگیرین که کتابهای این موسسه رو بخرین یا نه!!!!!

انتقال حرارت


کنترل فرآیندها


ریاضیات کاربردی و عددی(مهندسی شیمی)

مکانیک سیالات

سینتیک و طراحی راکتورهای شیمیایی

ترمودینامیک


زبان عمومی و تخصصی(مهندسی شیمی)طبقه بندی: ریاضیات(ریاضی عمومی 1 و 2 /ریاضی مهندسی/معادلات دیفرانسیل)،  انتقال حرارت،  ترمودینامیک 1 و 2، 
برچسب ها: دانلود کتابهای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، کتابهای علوی مهندسی شیمی، دانلود کتاب کنکوری مهندسی شیمی،
ارسال توسط محمد اسکندری
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 25 آذر 1391
دانلود نکات کنکوری فصل یک عملیات انتقال جرم به صورت pdf
طبقه بندی: انتقال جرم، 
برچسب ها: نکات کنکوری انتقال جرم، فصل یک انتقال جرم،
ارسال توسط محمد اسکندری
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 25 آذر 1391

انتقال جِرم(به انگلیسیMass transfer) مبحثی در مهندسی شیمی و یکی از شاخه‌های پدیده‌های انتقال است که به بررسی انتقال ماده در اثر اختلاف پتانسیل شیمیاییمی‌پردازد.

در بسیاری از فرآیندهای صنعتی مهندسی شیمی تغییر غلظت ماده‌های درگیر در یک واکنش و ساخت فرآورده‌ای دیگر مورد نیاز است. در بسیاری از این جداسازی‌ها دگرگونی(تغییر) شیمیایی نداریم و خود ماده‌ها دست‌نخورده باقی می‌مانند. دگرگونی تنها فیزیکی بوده و به عبارت دیگر جداسازی انجام می‌دهیم. برای این جداسازی روش‌های گوناگونی است. برای نمونه، برای محلول‌ها گاهی از روش تقطیر بهره می‌گیرند.

هر گونه حرکت ذرات مواد انتقال جرم نامیده نمی‌شود مانند بوییدن گل یا انتقال نفت از راه خط لوله ولی حل شدن قند در آب یا عصاره‌کشی با استفاده از حلال انتقال جرم است.

(ادامه مطلب)
طبقه بندی: انتقال جرم، 
ارسال توسط محمد اسکندری
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 25 آذر 1391
موتور استرلینگ موتورهای گرما- کاری هستند که حرارت را تبدیل به جنبش می کنند و نسبت به موتور بنزینی و دیزلی کارآیی بیشتری دارند. امروزه چنین موتورهایی برای موردهای خاص استفاده می کنند مثل زیر دریایی یا قایق خصوصی. گازهایی که درون موتور استرلینگ استفاده می شود هرگز از موتور خارج نمی شوند. در چنین موتورهایی هیچ احتراقی صورت نمی پذیرد، هیچ اگزوزی وجود ندارد و هیچ صدای انفجاری شنیده نمی شود به همین دلیل چنین موتورهایی فاقد صدا هستند. این موتورها از منبع گرمایی خارجی مثل آتش استفاده می کنند. گرما به گاز درون سیلندر گرم شده اضافه می شود. همین امر سبب ایجاد فشار می گردد و پیستون را به سمت پائین می برد. زمانیکه پیستون راست پائین میرود پسیتون چپ به سمت بالا برده می شود. سپس گاز گرم را به سیلندر خنک شده وارد می نماید که خیلی سریع گاز را خنک می سازد و فشار آنرا پائین می آورد. پیستون سیلندر خنک شده گاز را، فشرده می سازد. گرمای ایجاد شده توسط چنین فشرده سازی توسط منبع خنک سازی خارج می گردد. 
طبقه بندی: ترمودینامیک 1 و 2، 
برچسب ها: استرلینگ، موتور استرلینگ، آشنایی ابتدایی برای ساخت سیکل استرلینگ، سیکل استرلینگ،
ارسال توسط محمد اسکندری
بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 24 آذر 1391
جزوه بسیار عالی فیزیک 2
برچسب ها: دانلود فیریک 2، جزوه فیزیک 2، فیزیک 2،
ارسال توسط محمد اسکندری
بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 24 آذر 1391

دوستان عزیز میخوام بهتون به روش درون یابی رسم بهترین خط عبوری  از  تعدادی از نقاط مشخص Y) و X معلوم) رو بهتون آموزش بدم

بنده شخصا خیلی از این روش استفاده کردم و واقعا لازم دونستم که به شما هم یاد بدم بلاخره لازم میشه یاد گرفتنش ضرر نداره

 میخواهیم تابع بهترین خط عبوری از نقاط زیر را به دست آوریم و نمودار این تابع را رسم کنیم:

(0.9 ,0.9)  (1.5 ,1.5) (2.5 ,3) (5.1 ,4)  ((6, 4.5

(8,4.9) و(9.5,6.3)

;[x=[0.9 1.5 3 4 6 8 9.5

;[y=[0.9 1.5 2.5 5.1 4.5 4.9 6.3

(P=polyfit(x,y,3

;xp=0.9:0.01:9.5

;(yp=polyval(P,xp

(plot(x,y,'*' ,xp,yp

با زدن enter نمودار رسم میشود. 
طبقه بندی: برنامه نویسی، 
ارسال توسط محمد اسکندری
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو