مهندسی شیمی طراحی فرایندهای صنایع نفت - مهندسی نفت و شیمی، پردرآمدترین مدرک های دانشگاهی


امروز :
مهندسی شیمی طراحی فرایندهای صنایع نفت

 در سال ۲۰۰۹ موسسه ی تکنولوژی روچستر (RIT) میزبان استخدام کنندگان کارخانجات صنایع دفاعی مانند لاکهید مارتین و نورتراپ گرومن و همچنین شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت و جانسون اند جانسون بود.

مسئول مرکز شغلی RIT ، امانوئل کنتومانولیس گفت: "رشته های فنی، حقوق و مزایا را تعیین میکنند و به خصوص دانشجویان تراز اول حقوق واقعا خوبی می گیرند".

جالب است بدانید که رشته های مهندسی، ۱۲ رتبه از ۱۵ رتبه ی اول پردآمدترین رشته ها را در اختیار دارند. NACE داده های اطلاعاتی خود را از ۲۰۰ مرکز شغل یابی دانشگاهی تهیه کرده است.

انرژی، کلید حل مسئله

مهندسی نفت  با اختلاف زیاد، اولین رشته ی پردرآمد، با حقوق اولیه ی میانگینی برابر ۱۲۱ر۸۳ دلار است. این امر به دلیل کاهش فزاینده ی منابع نفت در جهان می باشد. فارغ التحصیلان این رشته عموما در زمینه ی  تعیین محل چاه های نفت و گاز یا ایجاد راه هایی برای بالا آوردن این ذخایر به سطح زمین، کار پیدا می کنند.

اد کاک، رئیس بخش پژوهش NACE اظهار کرد: "تلاش برای پیدا کردن منابع جدید انرژی، بالا گرفته است. با اینکه قیمت نفت در حال حاضر کمتر از حد معمول است، صنعت نفت و گاز در سال گذشته عملکرد نسبتا خوبی داشته است".

رشته های پردرآمد دیگر شامل مهندسان شیمی می شود که مهارت های خود را برای ساخت همه چیز، از پلاستیک تا سلول های سوختی، به کار می گیرند و درآمد اولیه ی میانگینی برابر ۹۰۲ر۶۴ دلار دارند.  

طبیعتا فیش های حقوقی هنگفت شامل حال هر دانشجویی با مدرک مهندسی نخواهد شد. کنتومانولیس، از مسئولان RIT ، اشاره کرد که دانشجویان "متوسط" برای پیدا کردن کار در مضیقه هستند. با این حال، در بازار کار سر سخت امروز، فارغ التحصیلی با مدرک مهندسی یک مزیت محسوب می شود.


به نقل از CNNMoney.com

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic